Back

Юридичний бізнес як джазова імпровізація

14.08.2017
Rubric: Без рубрики

Анна ОГРЕНЧУК, керуючий партнер LCF

Анна ОГРЕНЧУК:

«– Які якості має розвивати майбутній партнер або власник юридичної фірми?

– Перш за все, слід критично ставитися до всього і бути уважним до дрібниць. Ні в чому не можна бути впевненим на 100%. Добре розвинене критичне мислення, вміння працювати з інформацією, бачити картину в цілому, пропонувати комплексні рішення і здатність тверезо оцінити себе і партнерів – все це важливі якості, властиві успішному юристу і взагалі професіоналу. Щойно у тебе з’являється думка, що ти все вже знаєш, життя ставить підніжку і доводить, що це не так. Я у судовій практиці вже більше 15 років, та незважаючи на мій досвід і знання, життя і клієнтські справи продовжують мене дивувати. Ніхто не застрахований від несподіваного повороту подій, а невелика помилка може зумовити результат справи не на користь клієнта. Партнеру дуже небезпечно спочивати на лаврах або ж вважати, що він вже досягнув усього.

По-друге, логічне мислення. В основу юриспруденції покладена математична логіка. Банальна помилка у підрахунках може коштувати мільйони. Коли логічне мислення порушене, і теза не відповідає висновку – це страшно. До речі, одна з інновацій у
судовій реформі спрямована на усунення цієї проблеми. Наша мета – законодавчо закріпити структуру позовних заяв та судових рішень, аби не було такого, що на позов неможливо написати відгук чи подати апеляцію на рішення, тому що незрозуміло, про що йдеться у документі.

По-третє, якщо людина хоче бути партнером, вона повинна вміти висловити свою думку. Думок ніхто не читає, і якщо ви хочете і думаєте, що можете робити більше, про це важливо сказати керівнику або наставнику. Завданням керівника буде співвіднести ваше «хочу» й «можу» і прийняти рішення. Якщо співробітник ще не доріс, потрібно чесно йому про це сказати і окреслити план дій: що робити, щоб бажання співробітника збіглися із можливостями фірми.

Ще одна важлива якість для майбутніх партнерів – зацікавленість, бажання пізнавати нове. Що ширший кругозір, то краща обізнаність, і більше буде ефективних рішень. Широкий кругозір, ерудиція, творче мислення – усе це покращує бізнес-навички, як би дивно то не звучало. І найголовніше, мабуть – не розчаровуватися. У судових юристів одна мета – виграти, але іноді доводиться програти битву, щоб перемогти у війні. Розчарування і падіння неминучі, тому важливо підводитися і йти далі.»

Повний текст iнтерв’ю: перейти

Back