Back

Важливо розуміти, що партнерство – це не вершина

14.08.2017
Rubric: Без рубрики

Сергій Свириба, керуючий партнер ЄПАП Україна

Сергій Свириба:

«Яким треба бути, що знати і вміти, щоб стати партнером?

Найголовніше, що характеризує партнера, – відповідальність. Партнер приймає рішення за інших. Важливо не реагувати емоційно на усмішки і підбивання, а брати на себе відповідальність і приймати рішення. Взагалі, перше питання, яке ви повинні поставити, коли приходите працювати в компанію: «Як у вас тут прийнято ставати партнером?»

Зазвичай в юридичному бутіку, який не планує розвиватися в «full-service», карʼєру партнера зробити дуже складно. Якщо ви не «originator» і не рівня трьом партнерам, які «роблять погоду» в бутіку, ви потрібні тільки як виконавець. На цьому карʼєра завершена. Якщо на практиці є керівник і трикутник, що складається з молодшого, середнього та старшого юриста, партнеру вже не страшно вас втратити. Пішов – звільнив місце.

Якщо ви працюєте у національній юрфірмі «full-service», розміром більше бутіка, місця для маневру зʼявляється набагато більше. У таких компаніях можуть бути «rainmakers», яким від вас потрібні будуть тільки ваші професіоналізм, публічність, репутація. На цьому етапі завдання приводити клієнтів може відійти на друге місце, але рано чи пізно у вас запитають, чому ви не приносите гроші. Проте через пʼять-шість років можна стати партнером. Чим більша фірма, тим більше років пройде перш ніж ви станете партнером. Чим фірма менша, тим швидше можна стати партнером, якщо до того ж приводити клієнтів.

У міжнародній юридичний фірмі (МЮФ) для того, щоб стати партнером, потрібно приймати рішення, бути практичним, мати своє судження. МЮФ, сама по собі, – це сублімація «оріджинаторства». Клієнти йдуть на бренд, який вже в головах. Потрібно зачарувати, причарувати, утримати клієнта і надати послугу.»

Повний текст iнтерв’ю: перейти

Back